egy háromszög egyik oldala kétszerese a legrövidebb oldalnak, a harmadik oldala 10cm-rel hosszabb, mint a legrövidebb oldal.Mekkorák a háromszög oldalai, ha a kerülete 26cm. Léci segítsetek2015. márc. 8. 13:32
1/4 anonim válasza:
Egyenlettel....
Tegyük fel, hogy az oldal x
Tehát ha az egyik oldal kétszerese a legrövidebb oldalnak, és a harmadik oldala 10cm-rel nagyobb, mint a legrövidebb:
legrövidebb:x
második:2x
harmadik:x+10
Egyenlet:
x+2x+x+10=26/Összevonás
4x+10=26/-10
4x=16/:4
x=4(cm)
Tehát:
Legrövidebb:4cm
Második:8cm
Harmadik:14cm
2/4 anonim válasza:
Jelöljük a-val a legrövidebb oldalt, a másik akkor 2*a, a harmadik meg a + 10.
A kerülete
K = a +2*a + a + 10 = 26 cm.
Rendezve:
4 *a + 10 = 26
4*a = 16
a = 4 cm
Innen már meg tudod csinálni.
3/4 anonim válasza:
A megoldás gondolatmenete korrekt, egy apró szépséghibája a feladatnak, hogy a három szakaszból - 4, 8, 14 - bizony nem lehet háromszöget szerkeszteni! :-)
4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm
2015. márc. 8. 15:15