egy háromszög egyik oldala kétszerese a legrövidebb oldalnak, a harmadik oldala 10cm-rel hosszabb, mint a legrövidebb oldal.Mekkorák a háromszög oldalai, ha a kerülete 26cm. Léci segítsetek

2015. márc. 8. 13:32
 1/4 anonim válasza:

Egyenlettel....

Tegyük fel, hogy az oldal x

Tehát ha az egyik oldal kétszerese a legrövidebb oldalnak, és a harmadik oldala 10cm-rel nagyobb, mint a legrövidebb:

legrövidebb:x

második:2x

harmadik:x+10

Egyenlet:

x+2x+x+10=26/Összevonás

4x+10=26/-10

4x=16/:4

x=4(cm)

Tehát:

Legrövidebb:4cm

Második:8cm

Harmadik:14cm

2015. márc. 8. 13:42
 2/4 anonim ***** válasza:

Jelöljük a-val a legrövidebb oldalt, a másik akkor 2*a, a harmadik meg a + 10.

A kerülete

K = a +2*a + a + 10 = 26 cm.

Rendezve:

4 *a + 10 = 26

4*a = 16

a = 4 cm

Innen már meg tudod csinálni.

2015. márc. 8. 13:44
 3/4 anonim ***** válasza:
A megoldás gondolatmenete korrekt, egy apró szépséghibája a feladatnak, hogy a három szakaszból - 4, 8, 14 - bizony nem lehet háromszöget szerkeszteni! :-)
2015. márc. 8. 14:18
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm
2015. márc. 8. 15:15