Sziszka7249 kérdése:

1.50cm3 0,2 mol/dm3 koncentráciojú kálium hidroxid oldatban az oldott anyag mennyisége? 2. hány gramm oldott anyag van 500cm3 0,6 mol/dm3 koncentrációju nátrium hidroxid oldatban?

Köszi

2015. márc. 8. 06:57
 1/2 anonim ***** válasza:

1.

1.5 cm3=0.0015dm3

0.0015*0.2=0.0003

n=0.0003 mol

2.

500cm3=0.5dm3

0.6mol/dm3

0.5*0.6=0.3

n=0.3 mol

M(NaOH)=40g/mol

0.3*40=12

m(NaOH)=12g

2015. márc. 8. 07:57
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. márc. 8. 10:04