Köszi2015. márc. 8. 06:57
1/2 anonim válasza:
1.
1.5 cm3=0.0015dm3
0.0015*0.2=0.0003
n=0.0003 mol
2.
500cm3=0.5dm3
0.6mol/dm3
0.5*0.6=0.3
n=0.3 mol
M(NaOH)=40g/mol
0.3*40=12
m(NaOH)=12g
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. márc. 8. 10:04