Az egyutthato nem allando? Ezt hogyan kene kiszamolni? Fuggvenytablaban nem talaltam ra kepletet...
2015. márc. 4. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs megadva a korong tömege?
2015. márc. 4. 19:56
 2/5 anonim ***** válasza:

F(cs. súrlódási)=F(nyomó)*µ , de

F(nyomó)=m*g, tehát

F(cs. súrlódási)=m*g*µ.

Ez az erő lassítja Newton II. törvénye szerint:

m*a=m*g*µ. (:m)

µ=a/g

t=s/v(átlag=4.5m/s)=8s

a=dv/dt=9m/s /8s =1,125m/s2

g=9,81s^2

µ=1,125m/s2 / 9,81s^2=0,1146

2015. márc. 4. 20:06
 3/5 A kérdező kommentje:
Ahh vegre, koszonom. Ez mirt nincs fuggvenytablaban?
2015. márc. 4. 20:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Éreztem én, hogy kiesik a tömeg, csak nem gondoltam végig. :))
2015. márc. 4. 20:25
 5/5 bongolo ***** válasza:

Másik megoldás:


Kezdetben van 1/2·m·v² mozgási energiája. Azt az energiát az F erő (a súrlódás) "megeszi" s úton. Mivel az erő munkája F·s:


1/2·m·v² = F·s

1/2·m·v² = m·g·µ·s

µ = v²/(2·g·s)

µ = 9²/(2·10·36) = 0,1125


... persze lehet g=9,81-gyel is számolni...

2015. márc. 5. 12:09