A korong lassulását, és az átlag sebességet hogy tudom kiszámolni?2013. okt. 10. 20:50
1/2 Sinead válasza:
Átlagsebesség: v=s/t (sebesség=út/idő)
2/2 anonim válasza:
v=s/t akkor lenne ide igaz, ha állandó sebességgel, lassulás nélkül mozogna a korong.
De erre a példára a következő képletek igazak:
t=2s/V
a=V^2/2s