Sima jégen 10m/s sebességgel inditott jégkorong 300m utat tesz meg megállásig. Állapítsuk meg a mozgás időtartamát, a korong lassulását, az átlag sebességet?

A korong lassulását, és az átlag sebességet hogy tudom kiszámolni?
2013. okt. 10. 20:50
 1/2 Sinead válasza:
Átlagsebesség: v=s/t (sebesség=út/idő)
2013. okt. 10. 20:54
 2/2 anonim ***** válasza:

v=s/t akkor lenne ide igaz, ha állandó sebességgel, lassulás nélkül mozogna a korong.


De erre a példára a következő képletek igazak:

t=2s/V

a=V^2/2s

2013. okt. 11. 11:27