Valaki megcsinálná ezt nekem?


e+(2,5+e)-(2e+2,5)=5e


Ilyen példát nem csináltunk órán és már ezer féleképpen megpróbáltam... de nem sikerül.

köszönöm szépen előre is aki megcsinálja!


2015. márc. 4. 18:36
 1/9 anonim ***** válasza:
e+2,5+e-2e-2,5=5e
2015. márc. 4. 18:52
 2/9 anonim válasza:

e=1

szerintem azok csak felesleges zárójelek.

2015. márc. 4. 18:54
 3/9 anonim ***** válasza:
nulla, de mindegy
2015. márc. 4. 18:57
 4/9 anonim ***** válasza:

> „e=1; szerintem azok csak felesleges zárójelek.”

Nem nyert! e = 0.

2015. márc. 4. 18:57
 5/9 anonim válasza:
Ja elnézést, elfelejtettem az előjelet :(
2015. márc. 4. 19:00
 6/9 anonim ***** válasza:
ez sem nyert, e=2,71828182845904523536028747135
2015. márc. 4. 19:00
 7/9 anonim ***** válasza:
az egy másik e
2015. márc. 4. 19:07
 8/9 A kérdező kommentje:

és valaki leírná az egészet? tehát, ahogy ezt az egyenletet meg kell oldani.


de köszönöm az eddigi válaszokat is!

2015. márc. 4. 19:11
 9/9 anonim válasza:

e+(2,5+e)-(2e+2,5)=5e


felbontod a zárójeleket.


e+2,5+e-2e-2,5=5e


rendezel


2,5-2,5=5e -> 0=5e


0-át oszthatod bármennyivel 0 marad tehát e=0

2015. márc. 5. 13:02