e+(2,5+e)-(2e+2,5)=5e
Ilyen példát nem csináltunk órán és már ezer féleképpen megpróbáltam... de nem sikerül.
köszönöm szépen előre is aki megcsinálja!
2015. márc. 4. 18:36
2/9 anonim válasza:
e=1
szerintem azok csak felesleges zárójelek.
4/9 anonim válasza:
> „e=1; szerintem azok csak felesleges zárójelek.”
Nem nyert! e = 0.
5/9 anonim válasza:
Ja elnézést, elfelejtettem az előjelet :(
6/9 anonim válasza:
ez sem nyert, e=2,71828182845904523536028747135
8/9 A kérdező kommentje:
és valaki leírná az egészet? tehát, ahogy ezt az egyenletet meg kell oldani.
de köszönöm az eddigi válaszokat is!
2015. márc. 4. 19:11
9/9 anonim válasza:
e+(2,5+e)-(2e+2,5)=5e
felbontod a zárójeleket.
e+2,5+e-2e-2,5=5e
rendezel
2,5-2,5=5e -> 0=5e
0-át oszthatod bármennyivel 0 marad tehát e=0