2015. márc. 4. 16:50
1/3 Tom Benko válasza:
Vegyük észre, hogy ha felírjuk a dinamika alapegyenletét, akkor kiesik a tömeg, csak a gyorsulás marad, arra kapunk egy szép összefüggést. Innentől kinematikai feladat. A két egyenlet:
v(t)=v_0+at
s(t)=s_0+v_0t+\frac{at^2}{2}
2/3 Hominida válasza:
Nekem ebből a megoldásból hiányzik a μ.
A 0,6 minden bizonnyal a tapadási >súrlódási< együttható. Az autó kezdősebessége 25 m/s, a (negatív) gyorsulása 'a', tömege 'm', a fékező erő F=m·a a tapadási súrlódási erő maximuma, ennél több már csúszát okozna. Vagyis Fs(max)=Fny·μ, Fny=m·g, m·a=m·g·μ -> a=g·μ -> a=–6 m/s², fékező irányban.
v=v0+a·t, v végsebesség 0 (megáll), 0=25-6·t -> t=4,17 s.
s=((v0+v)/2)·t=25/2·4,17=52,08 m.