Vízszintes talajon 9m/s vízszintes sebességgel elütött korong 36m út megtétele után megáll. Mekkoraa csúszási surlódási együttható a koronk és a jég között?2015. febr. 10. 16:38
2/4 anonim válasza:
A korong mozgási energiáját felemészti a súrládási erő által véguzett munka, ami egyenlet formájában így írható:
E_mozgási = 1/2*m*v^2 = mü*m*g*s = W_súrlódási, és innen a tömeg láthatóan kiesik. Átrendezve ezt kapjuk a csúszási súrlódási együtthatóra:
mü = v^2/(2*g*s) = 81 m^2/s^2 / (2*10 m/s^2 * 36 m) = 0,1125.
3/4 A kérdező kommentje:
Köszönön a gyors segítséget segítséget! Azért nem tudtam megoldani, mert nem vettem észre hogy a tömeg kiesik és így ,,hiányzott'' egy adat.
2015. febr. 10. 16:58
4/4 anonim válasza:
Pont emiatt is azt javaslom, hogy ameddig lehetséges, addig ne a megadott számokkal, hanem a képletekkel számolj, ahogy én is, és csak a végén helyettesíts be. Útközben sok minden egyszerűsödhet, és így nem számolsz ki fölöslegesen egy csomó mindent - ha egyáltalán ki tudnád számolni. Mert a mozgási energiát és a súrlódási munkát itt pl. nem lehet, csak a kettő egyenlőségét használjuk ki.