1, Melyik az a fém; amelyik az ezüst ionjait ezüstatomokká alakítja (redukálja)? , Amelyik a sósavból hidrogént fejlesz? , Amelynek ionjait a magnézium redukálja?

2. A réz oxidot sósavban oldjuk. Milyen vegyület keletkezik? 5,Mi a mészkő kémiai neve? Mi keletkezik ha a mészkőre sósavat öntünk /reakcióegyenlettel/. A laboratóriumban mire használják ezt a reakciót? Mi a különbség az alumínium és a vas korróziója között? Az alumínium "rozsdásodásának" egyenlete. Mit tapasztalunk, ha meszes vízbe belefújunk /+reakcióegyenlet/? Mire használják ezt a reakciót a laboratóriumban? Az építkezéseken is lejátszódik ez a reakció? Mi történik ilyenkor? 3, Vas (III) -klorid elemeiből való képződésének reakcióegyenlete.

2015. márc. 4. 16:41
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Az ezüstnél kisebb standardpotenciálú fémek(0.7991-nél kisebb) tehát ilyen pl. a réz

Cink

Az olyan fémek, amelyeknek standardpotenciálja nagyobb, mint a magnéziumé, pl. Al, Cu, Ag

2. Cu + 2HCl = CuCl2 + H2

3.mészkő= Kalcium-karbonát

CaCO3+HCl=CaCl2+CO2+H2O szén-dioxid

Alumínium csak akkor korrodálódik, ha a felületi védőrétegét megbontják valamilyen savval, míg a vas védő oxidrétege szivacsos jellegéből fakadóan nem nyújt akkora védelmet, így oxidálódni kezd.

Aluminium rozsdásodása:

2Al+1.5O2=Al2O3

Ha belefújunk a meszes vízbe, az megzavarodik, mivel CaCO3 keletkezik, mert a Ca(OH)2 megköti a levegő szén-dioxidját

Ca(OH)2+CO2=CaCO3+H2O

Lejátszódik, a fal meszelése során - mész "könnyezése"

Ahogy a reakcióegyenletben is látható, miközben az oltott mész CaCO3-má alakul, víz keletkezik, ami a falon cseppek formájában jelentkezik.

2Fe+3Cl2=2FeCl3

Máskor azért kérlek olvasd el alaposan a könyvet, minden válasz benne van! Jó gyakorlás NEKEM, de neked is kéne tudnod ezeket...

2015. márc. 4. 21:18
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. márc. 5. 20:06