+ Ez melyik nevezetesség? Mi a képlete?
9x(négyzeten)+4
9x(négyzeten)-4
2015. márc. 4. 15:46
1/5 anonim válasza:
9x^2-4=(3x+2)(3x-2) / a^2-b^2=(a+b)(a-b)
A másikra nincs nevezets azonosság
2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. márc. 4. 15:59
3/5 anonim válasza:
Az elsőre is van, kérdés, hogy milyen "szinten" kell tudnia :)
4/5 anonim válasza:
Mi az, hogy a másikra nincs nevezetes azonosság? Talán megmondta, hogy csak a valós számhalmaz elemei lehetnek az azonosságban?
9x^2+4 = (3x-2i)(3x+2i) = (a-b)(a+b), ahol b = 2i és i az imaginárius egység.
5/5 A kérdező kommentje:
Köszi.
2015. márc. 11. 09:14