Algebrai kifejezés. Mi a megoldás?


+ Ez melyik nevezetesség? Mi a képlete?


9x(négyzeten)+4

9x(négyzeten)-4


2015. márc. 4. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:

9x^2-4=(3x+2)(3x-2) / a^2-b^2=(a+b)(a-b)

A másikra nincs nevezets azonosság

2015. márc. 4. 15:57
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. márc. 4. 15:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Az elsőre is van, kérdés, hogy milyen "szinten" kell tudnia :)
2015. márc. 4. 16:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy a másikra nincs nevezetes azonosság? Talán megmondta, hogy csak a valós számhalmaz elemei lehetnek az azonosságban?


9x^2+4 = (3x-2i)(3x+2i) = (a-b)(a+b), ahol b = 2i és i az imaginárius egység.

2015. márc. 4. 17:39
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi.
2015. márc. 11. 09:14