Hiányoztam matekóráról, és nem tudom hogy kell megoldani
az egyenlet. így néz ki: x+16=9x
na de mért van a jobb oldalon a 9 mellett x és hogyan kell megoldani? :D
2015. márc. 1. 16:30
1/2 chtt válasza:
mert kilenc van az x-ből (és mellesleg szorzás:)
a mi időnkben így köllött megoldani az ilyesmit
x+16=9x / -9x
-8x+16=0 / -16
-8x=-16 /*(-1) hogy plusz legyen mindkét oldal
8x=16 /:8
x=2
és persze mondanunk kellett:
mindkét oldalból elveszek 9 ikszet, mindkét oldalból elveszek tizenhatot, mindkét oldalt szorzom mínusz eggyel, hogy plusz legyen az egyenlet, mindkét oldalt osztom nyolccal...
nem tudom, ma mi a divat, de remélem segítettem valamicskét
:)
ell.:
2+16=9*2
18=18
2/2 A kérdező kommentje:
igenigen ez segített,nagyon szépen köszönöm!! :)
2015. márc. 1. 19:24