Egyszerű egyenlet, de nem tudom megoldani. Segítene valaki?


Hiányoztam matekóráról, és nem tudom hogy kell megoldani

az egyenlet. így néz ki: x+16=9x

na de mért van a jobb oldalon a 9 mellett x és hogyan kell megoldani? :D



2015. márc. 1. 16:30
 1/2 chtt ***** válasza:

mert kilenc van az x-ből (és mellesleg szorzás:)

a mi időnkben így köllött megoldani az ilyesmit


x+16=9x / -9x

-8x+16=0 / -16

-8x=-16 /*(-1) hogy plusz legyen mindkét oldal

8x=16 /:8

x=2

és persze mondanunk kellett:

mindkét oldalból elveszek 9 ikszet, mindkét oldalból elveszek tizenhatot, mindkét oldalt szorzom mínusz eggyel, hogy plusz legyen az egyenlet, mindkét oldalt osztom nyolccal...

nem tudom, ma mi a divat, de remélem segítettem valamicskét

:)

ell.:

2+16=9*2

18=18

2015. márc. 1. 17:02
 2/2 A kérdező kommentje:
igenigen ez segített,nagyon szépen köszönöm!! :)
2015. márc. 1. 19:24