Szabályos háromszög alapú hasáb. a=8cm M=25cm es mennyi az ma.2015. febr. 26. 15:15
1/3 anonim válasza:
Most vagy én értem félre a feladatot, vagy ez esetleg csak részkérdés? Mert nem tudom így mi köze van a hasábhoz.
Ha szabályos 3szög akkor minden oldala 8cm, behúzod az egyik magasságot, ami szab.háromszögben a felező merőleges.
Így kapsz egy derékszögű háromszöget, pitagorasz tétel:
ma^2 + 4^2 = 8^2
ma^2 = 48
ma = gyök 48 = (gyök3) * 4
Ha nem ez volt a kérdés akkor írd le konkrétabban, mert így nem tudok segíteni.
2/3 A kérdező kommentje:
Jaa de ez volt a kerdes köszii szepen vegre egy normalis valasz 😊
2015. febr. 26. 16:25
3/3 anonim válasza:
Hülye ember örüljön, ha a hülyén feltett kérdésére egyáltalán kap választ.