Szabályos háromszög alapú hasáb. a=8cm M=25cm es mennyi az ma.

2015. febr. 26. 15:15
 1/3 anonim válasza:

Most vagy én értem félre a feladatot, vagy ez esetleg csak részkérdés? Mert nem tudom így mi köze van a hasábhoz.


Ha szabályos 3szög akkor minden oldala 8cm, behúzod az egyik magasságot, ami szab.háromszögben a felező merőleges.

Így kapsz egy derékszögű háromszöget, pitagorasz tétel:


ma^2 + 4^2 = 8^2

ma^2 = 48

ma = gyök 48 = (gyök3) * 4


Ha nem ez volt a kérdés akkor írd le konkrétabban, mert így nem tudok segíteni.

2015. febr. 26. 16:09
 2/3 A kérdező kommentje:
Jaa de ez volt a kerdes köszii szepen vegre egy normalis valasz 😊
2015. febr. 26. 16:25
 3/3 anonim ***** válasza:
59%
Hülye ember örüljön, ha a hülyén feltett kérdésére egyáltalán kap választ.
2015. febr. 26. 16:31