2015. febr. 25. 15:04
1/4 anonim válasza:
Így mindenki átlag 72 pontot kapott.
936:72=13
2/4 anonim válasza:
Ha k gyerek írt dolgozatot, akkor az összpontszám 71*k. Ha mindenki kapott még 1 pontot, akkor az összpontszám 71*k+k=72*k, erről tudjuk, hogy 936-tal egyenlő:
72*k=936, innen k=13, vagyis 13 gyerek írt dolgozatot.
3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megoldást.
2015. febr. 25. 15:31