Egy dolgozat átlaga 71 pont. A tanár azonban egy feladat értékelésénél hibázott, így minden tanulónak adott a dolgozatára még egy pontot. A dolgozatok összpontszáma így 936- ra változott. Hány gyerek írt dogát?


#matematika #átlag #összpont
2015. febr. 25. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Így mindenki átlag 72 pontot kapott.

936:72=13

2015. febr. 25. 15:22
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha k gyerek írt dolgozatot, akkor az összpontszám 71*k. Ha mindenki kapott még 1 pontot, akkor az összpontszám 71*k+k=72*k, erről tudjuk, hogy 936-tal egyenlő:


72*k=936, innen k=13, vagyis 13 gyerek írt dolgozatot.

2015. febr. 25. 15:23
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megoldást.
2015. febr. 25. 15:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Khm, KöMaL... khm...
2015. febr. 26. 14:32