E(x)=(x-1)^2+2(x-1)(x+5)+(x+5)^2 nos ezt az egyszerünek tünő feladatot kb. 35perc után nemtudtam megoldani,elvégeztem a műveletet de álittólag nem az az eredmény..Valaki esetleg tudja h h kell megoldani?2015. febr. 23. 17:56
1/6 anonim válasza:
2/6 TamásTóth válasza:
összevonások után ezt kapod:
4x^2+16x+16
Ezt át lehet alakítani:
4(x+2)^2
3/6 A kérdező kommentje:
Meglestem mennyi kellene legyen az eredmény és ez van :
[(x-1)+(x+5)]^2=(2x+4)^2
2015. febr. 23. 18:15
4/6 TamásTóth válasza:
Az pont ugyanaz mint amit mi irtunk csak más alakban.
5/6 anonim válasza:
Hányadikos vagy? Megoldóképletet tanultatok?
6/6 anonim válasza:
Nem tudom, tanultátok-e már a nevezetes azonosságokat.
Pl. itt fel tudod használni, hogy (a+b)^2=a^2+2ab+b^2
Itt, hogy megértsd, (x-1)=a, (x+5)=b.
A megoldásnál, amit írtál, is ezt használták fel, és akkor nem kell annyit "feleslegesen" számolni.:)