HELP! Matematikai házi feladat?

E(x)=(x-1)^2+2(x-1)(x+5)+(x+5)^2 nos ezt az egyszerünek tünő feladatot kb. 35perc után nemtudtam megoldani,elvégeztem a műveletet de álittólag nem az az eredmény..Valaki esetleg tudja h h kell megoldani?

2015. febr. 23. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Én erre gondolok:

[link]

Te meddig csináltad meg? Addig egyezik?

2015. febr. 23. 18:11
 2/6 TamásTóth ***** válasza:

összevonások után ezt kapod:


4x^2+16x+16


Ezt át lehet alakítani:


4(x+2)^2

2015. febr. 23. 18:14
 3/6 A kérdező kommentje:

Meglestem mennyi kellene legyen az eredmény és ez van :

[(x-1)+(x+5)]^2=(2x+4)^2

2015. febr. 23. 18:15
 4/6 TamásTóth ***** válasza:
Az pont ugyanaz mint amit mi irtunk csak más alakban.
2015. febr. 23. 18:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Hányadikos vagy? Megoldóképletet tanultatok?
2015. febr. 23. 21:03
 6/6 anonim válasza:

Nem tudom, tanultátok-e már a nevezetes azonosságokat.

Pl. itt fel tudod használni, hogy (a+b)^2=a^2+2ab+b^2

Itt, hogy megértsd, (x-1)=a, (x+5)=b.

A megoldásnál, amit írtál, is ezt használták fel, és akkor nem kell annyit "feleslegesen" számolni.:)

2015. febr. 23. 23:05