[link]

Köszönöm:)



2015. febr. 22. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak ennyi van megadva?

Ha csak az Ax keresi akkor az egyszerű, mert az 0

(nem ébred csak "y" irányú erő)

Viszont ennyiből a többit (Fb és Fay) nem tudod meghatározni.

2015. febr. 22. 20:41
 2/5 A kérdező kommentje:

[link]

Igy volt megadva:) es innen az F 2kN

2015. febr. 22. 20:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Tehát akkor csak több van megadva.

Holnap megoldom, már fáradt vagyok 1 kicsit.

2015. febr. 22. 23:12
 4/5 anonim ***** válasza:

akármelyik támaszra felírsz egy nyomatéki egyenletet.Legyen mondjuk a bal oldali


Ekkor F=2KN b=4m-re van.Ez 2*4=8KNm


Ezt elosztod azzal a távolsággal,amennyire a másik támasz van attól a ponttól,ahova a nyomatéki egyenletet felírtad.A jobb oldali támasznál felléphet x irányú erő is,de mivel itt 1;nincs x irányú erő,ergo nem lesz,2; a nyomatéki egyenletben nem szerepel,mivel a hatásvonala átmegy a ponton,amire felírtuk az egyenletet.


Na tehát:a tartó hossza l,olyan messze is van a támasz,ezért 8/l=8/8=1KN.Ekkora erő ébred a csuklós támaszban.Y irányú vetületi egyenletből meg tudod határozni a görgős támasz reakcióerejét,ami szintén 1 KN,mivel az erő 2Kn.X irányú erő meg mint mondtam nincs.


Ahol koncentrált nyomaték van.ott a nyomatékot nem kell megszorozni a távolsággal,mivel az egy erőpár,alapból meg van szorozva.Így csak +/- lesz a nyomatéki egyenletben.Ismételten felírva egy Ny. egyenletet a bal szélső támaszra: M/8 paraméteresen a csklós támasz ereje.Ezzel azonos nagyságú,de ellentétes irányú lesz a másik támaszreakcióerő.X irányú nincs.

2015. máj. 2. 20:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Megoszló erőnél az eredővel érdemes számolni.Az eredő a téglalap területe.q intenzitású,egyenletesen megoszló erőnek az eredője q*l=8q.Az eredőnek a helye a téglalap felében,azaz l/2=4 m-en van.Innentől ugyanaz a feladat,mint ahol koncentrált F erő van.Ha nyomatéki ábra is kell,szólj
2015. máj. 2. 20:57