Határozza meg a valós számok halmazán a következő egyenletek megoldásait:

x^2 + 4 (egész alatt tört) / x+4 = 1

Eddig az történt, hogy kikötöttem: x+4 nem lehet 0, tehát x nem lehet -4, mert a tört nevezője nem lehet 0. Ezek után hogy csináljam?


Köszönöm a segítséget!


2015. febr. 22. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Beszorzol x+4-el
2015. febr. 22. 19:25
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, még eddig is megvolt amúgy...

De ezek után:

x^2+4 = x+4 /-x;-4

x^2-x=0 ...

Ez most így jó?!

2015. febr. 22. 19:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Jó, de még nincs kész.

Emelj ki pl. x-et.

2015. febr. 22. 19:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Átviszel x-et és gondolkozol.Melyek azok a számok, amelyeknek a négyzete önmaga? 0 és 1.De ki is emelhetsz xet x(x-1) és külön külön nullára oldod meg őket.
2015. febr. 22. 19:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Kiemelhetsz x-et:


x^2-x=0

x(x-1) = 0


Egy szorzat akkor 0, ha a szorzat valamelyik tagja 0. Így ránézésre látszik, hogy az egyenlőség csak akkor teljesül, ha x vagy 0, vagy 1.


A két megoldást viszont a másodfokú megoldóképlettel is megkaphatod, hiszen ez egy egyszerű másodfokú egyenlet. Annyi a különbség, hogy a "c" az 0, de annál könnyebb.


(1+-gyök(1 - 4*1*0))/2


x1 = 2/2 = 1

x2 = 0/2 = 0

2015. febr. 22. 19:45
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a segítséget!

Kiemeltem, és ugye kijött, hogy x = 0 / 1

Bocsi, hogy ennyit értetlenkedtem, de ez a rész nekem most valahogy nem megy! Köszi szépen tényleg!!!

2015. febr. 22. 20:03