2015. febr. 21. 19:15
1/3 anonim válasza:
összeadod az 5-öt és a 9-et. ez 14. elosztod 280-at 14-el. ez 20. 5*20=100 9*20=180
100+180=280
2/3 Vree válasza:
Ha két szám aránya x:y, az ugyanaz, mint ha azt mondanád, hogy az egyik szám x/(x+y), a másik y/(x+y).
Nézzünk egy egyszerű példát. Egy tortát elosztunk 1:2-höz arányban. Ez ugyebár azt kell jelentse, hogy az egyik rész 1/3-a lesz az eredeti egész tortának, a másik a 2/3-a, nem igaz?
(Megjegyzés: ez továbbvihető 2-nél több aránypárra is, pl. ha valaminek az aránya x:y:z, akkor az ugyanaz, mint x/(x+y+z), y/(x+y+z) és z/(x+y+z). Például ha egy tortát elosztasz három gyerek között 1:1:2 arányban, akkor az első kapja az 1/4-ét, a második szintén az 1:4-ét, a harmadik pedig a felét (1/2, azaz 2/4).)
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. febr. 22. 08:21