1Cili pénzének két heted része 120 euróval több mint az egy ötöd része. Hány eurója van Cilinek?

2Egy könyvespolc négy polcán 663 könyv van. Az első és a második polcon összesen 360 könyv van. A harmadikon egy negyedszer, az öt negyedszer annyi könyv van mint az elsőn. Hány könyv van az első polcon?Hogyan számoljam ki ? Segítettek?

2015. febr. 21. 17:12
 1/3 Vree ***** válasza:

Meg kellene tanulnod ismeretlenes egyenleteket használni.

Onna már egyenletátrendezéssel egyszerű lenne a dolog.


például az első feladat felírható úgy, hogy:

2/7 C - 120 = 1/5 C


Innen már csak át kell alakítanod C =? -re.


A második még ennyire sem bonyolult:


360 + 1/4 x + 5/4 x = 663


663-ból csak ki tudsz vonni 360-at, és két azonos nevezőjű törtet összevonni?

2015. febr. 21. 17:48
 2/3 anonim ***** válasza:

x/5+120=2x/7

x=35*120/3=1400


a+(360-a)+a/4+5a/4=663

3a/2=303

a=202


monnyuk ez ezé xar, mer széttépett könyvek vannak fölül

2015. febr. 21. 17:48
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. febr. 21. 18:58