2Egy könyvespolc négy polcán 663 könyv van. Az első és a második polcon összesen 360 könyv van. A harmadikon egy negyedszer, az öt negyedszer annyi könyv van mint az elsőn. Hány könyv van az első polcon?Hogyan számoljam ki ? Segítettek?2015. febr. 21. 17:12
1/3 Vree válasza:
Meg kellene tanulnod ismeretlenes egyenleteket használni.
Onna már egyenletátrendezéssel egyszerű lenne a dolog.
például az első feladat felírható úgy, hogy:
2/7 C - 120 = 1/5 C
Innen már csak át kell alakítanod C =? -re.
A második még ennyire sem bonyolult:
360 + 1/4 x + 5/4 x = 663
663-ból csak ki tudsz vonni 360-at, és két azonos nevezőjű törtet összevonni?
2/3 anonim válasza:
x/5+120=2x/7
x=35*120/3=1400
a+(360-a)+a/4+5a/4=663
3a/2=303
a=202
monnyuk ez ezé xar, mer széttépett könyvek vannak fölül
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. febr. 21. 18:58