Sziasztok!

Kéne egy kis segítség...

Hiányoztam előző héten és nem nagyon értem a radiánt


Ami tudok:

Egy Pi radián 180

2 Pi rad 360

1/2 p rad 90


hogy hogyan kell kiszámolni pl a 150-et fogalmam sincs


Kérdlek segítsetek C:



2015. febr. 18. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyszeru harmas szabaly:

180.....pi

150.....x

Tehat 180/150=pi/x <=>x=150*pi/180 <=> x=5/6*pi

2015. febr. 18. 20:29
 2/4 A kérdező kommentje:

oh... szóval 150/180 --> 0.83 pi radián?

akkor... 0.75 pi radián = 135 fok

hm azt hiszem értem ^^" köszi szépen

2015. febr. 18. 20:34
 3/4 anonim ***** válasza:

# 2/2 Időpont ma 20:34


Teljesen jól számolsz. Annyit tennék csak hozzá (vedd szőrszálhasogatásnak nyugodtan), hogy a Pi-t csak "sima" törttel szokás szorozni, nem tizedessel.

2015. febr. 18. 21:40
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm
2015. febr. 19. 07:04