Sziasztok!
Kéne egy kis segítség...
Hiányoztam előző héten és nem nagyon értem a radiánt
Ami tudok:
Egy Pi radián 180
2 Pi rad 360
1/2 p rad 90
hogy hogyan kell kiszámolni pl a 150-et fogalmam sincs
Kérdlek segítsetek C:
2015. febr. 18. 20:21
1/4 anonim válasza:
Egyszeru harmas szabaly:
180.....pi
150.....x
Tehat 180/150=pi/x <=>x=150*pi/180 <=> x=5/6*pi
2/4 A kérdező kommentje:
oh... szóval 150/180 --> 0.83 pi radián?
akkor... 0.75 pi radián = 135 fok
hm azt hiszem értem ^^" köszi szépen
2015. febr. 18. 20:34
3/4 anonim válasza:
# 2/2 Időpont ma 20:34
Teljesen jól számolsz. Annyit tennék csak hozzá (vedd szőrszálhasogatásnak nyugodtan), hogy a Pi-t csak "sima" törttel szokás szorozni, nem tizedessel.
4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm
2015. febr. 19. 07:04