Marko polo kérdése:

Valaki el magyarázná ez hogy működik?

A kérdés: Mennyit öntsünk össze a rendelkezésre álló 40% os és 80% os sósav oldatból hogy 4kg 50% os sósavoldatot kapjunk? -Kérlek segítsetek!

2015. febr. 17. 18:20
 1/8 anonim ***** válasza:

x*0,4 + y*0,8 = 4*0,5

x+y=4

2015. febr. 17. 18:31
 2/8 anonim ***** válasza:

A találgatás sem a fizikában, sem a matematikában nem megoldás, de itt meglepő gyorsan eredményt ad, de ezt a suliban nem fogadják el!

Így: 1l 40+1l 80= 2lit 60%

Ehhez 2lit 40 és a 2 lit immár 60= 4liter 50%..

2015. febr. 17. 18:40
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem az jött ki, hogy kell 3,2 kiló 40%os és 0,8kg 80% os... Akkor ez rossz?
2015. febr. 17. 18:54
 4/8 anonim ***** válasza:

Azt ugy ke csinalni, hogy: 0,4*(0,5+0,8/40)=?

Másodfokú 2 ismeretlenes egyenlet, aztán a hőfokot beszorzod 0,4 és megkapod a központi erredményt. é

2015. febr. 17. 18:56
 5/8 anonim ***** válasza:

> „A találgatás sem a fizikában, sem a matematikában nem megoldás,…”

Dehogynem, ha beletalálsz a megoldásokba, és bizonyítod, hogy más megoldás nincs. (Persze általában csak sokadjára, vagy jó eséllyel egyáltalán nem találsz bele, illetve ez igen kevés esetben tartalmazza, hogy más megoldás nincs. Ezért nem szeressük, de a semminél jobb.)

2015. febr. 17. 19:37
 6/8 anonim ***** válasza:

"Nekem az jött ki"

Jól csináltad az egyenletrendezést? Én 3* átnéztem, szerintem jó, vagy vak vagyok, nem veszek észre valamit.

Próbálgatás után megoldottam az egyenletet is, ugyanezt adta.

Fussunk neki mégegyszer, meg kell lenni a jó megoldásnak..

2015. febr. 17. 19:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekifutottam, így néz ki..

[link]

2015. febr. 17. 20:03
 8/8 anonim ***** válasza:

40*x+80*(4-x)=4*50

ezt az egyenletet megoldva kijön, hogy x=3

Tehát 3kg 40%os és 1kg 80%os oldat kell.

2015. febr. 18. 11:15