Egy testnek 100g a tömege. Mennyi lesz a test súlya, ha g=10/s2 gyorsulás negyedével a)gyorsul felfelé b) gyorsul lefelé.
Légyszi segítsetek!!!!
2015. febr. 15. 15:30
1/2 anonim válasza:
A nyugalmi súly: G0=m*g (g=9.81m/s^2)
Ha gyorsul, akkor egy G'=m*g' többlettsúlyt le kell vonnunk vagy hozzáadnunk a nyugalmi súlyhoz.
Felfelé gyorsuláskor a test súlya:
Gfel=G0+G' lefelé gyorsuláskor pedig:
Gle=G0-G'.
Más módszer: A gyorsulásokra is igaz az összegzés-elve, nemcsak a súlyokra:
Gfel=m*(g+g') ill. Gle=m*(g-g')
Remélem, behelyettesíteni tudsz.
2/2 A kérdező kommentje:
Jaj, köszönöm szépen. Persze, be tudom helyettesíteni. Így már sokkal érthetőbb, mint a tankönyv. Köszi :)
2015. febr. 15. 18:25