2015. febr. 9. 18:43
1/4 A kérdező kommentje:
Ja és a térfogata is kellene!:)
2015. febr. 9. 18:45
2/4 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
Ha csinálsz egy ilyen ábrát a te adataiddal akkor sem megy?
3/4 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy segítesz, de nekem pontosan a felszíne és a térfogatának a kiszámolása kéne.
2015. febr. 9. 22:21
4/4 anonim válasza:
Rajzvázlatot kellene készíteni, és néhány derékszögű háromszogben kell a Pitagorász-tételt alkalmazni.
Fel kell használni a szabályos hatszög ill. háromszög néhány egyszeű tulajdonságát.
Vázlatosan:
a = 6 alapél
b = 8 oldalél
mt testmagasság
mo oldallapok magassága
Utóbbiak meghatározásához kellenek az
mt^2 = b^2 - a^2 , majd az
mo^2 = mt^2 + (gyök3/2*a)^2
pitagorászi összefüggések.
A szabályos hatszög területe:
ta = 3*gyök(3)/2*a^2
A gúla térfogata és felszíne:
V = ta*mt/3
A = ta + 6*a*mo/2