200 köbcentiméter térfogatúgy test vízben elmerül. Mekkora a testre ható felhajtóerő?


Kérlek levezetéssel válaszoljatok, köszönöm szépen előre is!

És elnézést kedves Sánta József tanárúr ha netán látná hogy más oldja meg a házi feladatot... De ezt lehetetlen érteni :D


2015. febr. 9. 16:47
 1/3 A kérdező kommentje:

Térfogatú*

Bocsánat, a telefonom szótára :D

2015. febr. 9. 16:51
 2/3 Csicsky ***** válasza:

Arkhimédész törvénye:


[link]


A levezetés:


[link]


Itt maga Arkhimédész mutatja be:


https://www.youtube.com/watch?v=BTvJu02UWzI


vagyis: F = V*g*ρ = m*g (a kiszorított víz súlya Newtonban megadva)


V = a vízbe merített test térfogata

V = 200 cm³ = 0,2 dm³ = 0,0002 m³


g = a nehézségi gyorsulás

g = kb. 10 m/s²


ρ = a kiszorított víz fajsúlya

ρ = 1000 kg/m³


F = V*g*ρ = 0,0002*10*1000 = 2 N


A testre ható felhajtóerő 2 N.


Továbbiak:


https://www.youtube.com/watch?v=WJOMOckHxKo


https://www.youtube.com/watch?v=3VOI0aJA2og


Ha valami nem eléggé érthető, szólj.

2015. febr. 10. 04:47
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2015. febr. 10. 14:37