-1/3+5/9-7/12= kozos nevező meg minden az -3/9-7/12=?#reciprok #számoltás
2015. febr. 8. 17:25
1/8 anonim válasza:
A közös nevező jelen esetben a 36, mivel ez a legkisebb közös többszöröse a 3, 9, 12 számoknak.
A megoldás pedig: -13/36
2/8 A kérdező kommentje:
a közös nevező a 9
2015. febr. 8. 17:32
3/8 anonim válasza:
és miért lenne 9 a közös nevező?
4/8 A kérdező kommentje:
az a közös nevező amibe a 3 es a 9 is meg van
3,6,9 szoval 9
2015. febr. 8. 17:42
5/8 anonim válasza:
de amiket te írtál azokban a nevező 3, 9 és 12 ennek a közös nevezője 36.
amit meg lentebb írtál 3 , 6, 9 . Ennek sem 9 a közös nevezője, hanem 18
6/8 A kérdező kommentje:
jah amit utoljára irtam :)
2015. febr. 8. 18:12
7/8 A kérdező kommentje:
1/3+19/24-7/8=?
2015. febr. 8. 18:21
8/8 anonim válasza:
1/3+19/24-7/8= 16/48+38/48-42/48 = 12/48 = 1/4