Reciprok 5. be tanultuk de en elfelejtettem -1/3+5/9-7/12=?

-1/3+5/9-7/12= kozos nevező meg minden az -3/9-7/12=?

#reciprok #számoltás
2015. febr. 8. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:

A közös nevező jelen esetben a 36, mivel ez a legkisebb közös többszöröse a 3, 9, 12 számoknak.


A megoldás pedig: -13/36

2015. febr. 8. 17:30
 2/8 A kérdező kommentje:
a közös nevező a 9
2015. febr. 8. 17:32
 3/8 anonim ***** válasza:
és miért lenne 9 a közös nevező?
2015. febr. 8. 17:33
 4/8 A kérdező kommentje:

az a közös nevező amibe a 3 es a 9 is meg van

3,6,9 szoval 9

2015. febr. 8. 17:42
 5/8 anonim ***** válasza:

de amiket te írtál azokban a nevező 3, 9 és 12 ennek a közös nevezője 36.


amit meg lentebb írtál 3 , 6, 9 . Ennek sem 9 a közös nevezője, hanem 18

2015. febr. 8. 17:44
 6/8 A kérdező kommentje:
jah amit utoljára irtam :)
2015. febr. 8. 18:12
 7/8 A kérdező kommentje:
1/3+19/24-7/8=?
2015. febr. 8. 18:21
 8/8 anonim ***** válasza:
1/3+19/24-7/8= 16/48+38/48-42/48 = 12/48 = 1/4
2015. febr. 8. 18:53