Hogyan lehet bebizonyitani a következő egyenletet? C^2/N*m^2 = F/m

2015. febr. 7. 13:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Tudjuk, hogy F=C/V, vagyis C/(Nm)=1/V.


Mindkét oldal reciprokát véve:


V=Nm/C=J/C,


ami nyílvánvaló, hisz definícióból következik, így be is bizonyítottuk.

2015. febr. 7. 20:23
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2015. febr. 8. 14:56