Valaki segítene a kémia háziban?


ezekről lenne szó:

[link]


[link]


Remélem tudtok segíteni mert nagyon fontos! Előre is nagyon szépen köszönöm!


2015. febr. 6. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én vállalom az 5-ös feladatot! :D


Először is, ha van egy poharunk, amiben 100 g H2O2 oldat van, és együtt a kettő 187,45 g, akkor a pohár önmagában 87,45 g, ez gondolom világos. Beleteszünk 1 g MnO2-t, közben színtelen gáz távozik. A reakció a következő:


H2O2 = H2O + 'O'


A MnO2 ebben a reakcióban csak katalizátor (megvan a második kérdésre a válasz), vagyis miután a közreműködésével lejátszódott a reakció, a reakció végén változatlanul visszakapjuk. Illetve két keletkező 'O' azonnal összeáll egy O2 molekulává, tehát amit távozni látunk, az oxigéngáz.


A reakció után 182,80 - 87,45 = 95,35 g anyagunk maradt (levontuk a pohár tömegét). De ebben benne van az 1 g MnO2 is, szóval csak az oldat 94,35 g. Mivel a H2O2 elég bomlékony, feltételezzük, hogy az összes elbomlott, a keletkezett oxigén is eltávozott, szóval a pohárban már csak víz van, de ez igazából lényegtelen. Viszont ennek a víznek és az eredeti oldat tömegének a különbsége megadja az elbomlott H2O2 tömegét. 100 - 94,35 = 5,65 g. A kérdés már csak annyi, hogy ez az 5,65 hány százaléka az eredeti teljes oldat tömegének, vagyis a 100-nak. Ezt igazából számolni sem kell: 5,65%-os volt a hidrogén-peroxid oldat.

2015. febr. 6. 21:13
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséged! :))))
2015. febr. 6. 21:18
 3/8 A kérdező kommentje:

Már csak a 2es hiányzik :(

a többit sikerült megoldani.

2015. febr. 6. 21:31
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a 2-es feladat:


Ez a bizonyos H2 és Cl2 1:1 arányú keveréke a klórdurranógáz, ami magas hőmérsékleten, durranások kíséretében hidrogén-kloriddá egyesül. A tapasztaltak tehát durranások és színtelen, szúrós szagú gáz, azaz HCl keletkezése. A reakcióegyenlet az alábbi, és mivel elektronátmenetek történnek, részecskeátmenet szempontjából ez redox reakció.


H2 + Cl2 = 2HCl


Ehhez ezután vizet öntünk, amitől a HCl feloldódik (sósav lesz), és az oldatban szinte az összes HCl molekula hidrogénionná és kloridionná disszociál. Az oldódás önmagában nem lenne kémiai reakció, de mivel végül is H+ leadás történik (hiszen ezzé "esik szét" a molekula), mondhatjuk, hogy sav-bázis reakció.


HCl = H+ + Cl-


Ha ebbe magnéziumot rakunk, az fog reagálni a vízzel is és a sósavval is, és minkét esetben H2 fejlődését tapasztaljuk. És egyébként mindkettő redox reakció.


Mg + 2H2O = Mg(OH)2 + H2

Mg + 2HCl = MgCl2 + H2

2015. febr. 6. 21:53
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!!!!!


A 3ashoz csak két anyagnév kell, van tippünk h melyik kettő lehet de nem vagyunk benne biztosak

2015. febr. 6. 21:55
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az A anyag a vas, a B az alumínium.
2015. febr. 6. 21:56
 7/8 A kérdező kommentje:

Életet mentetél! :D

Természetesen mindenhova ment a zöld pacsi :DD

Még egyszer köszii :)

2015. febr. 6. 22:00
 8/8 anonim ***** válasza:

A négy port továbbosztod, így 8 kémcsöved lesz.

Először a vizes oldás:

A réz-szulfát vizes oldata kék, így ezt a port tartalmazó kémcsöveket félreteheted.

A többi anyag jól oldódik vízben.

A kénsavas oldás:

A cukrot elszenesíti, és a keletkező gőzök miatt felfújja. Tehát megvan a cukor.

A nátrium-kloridból színtelen, fojtó szagú, gázt fejleszt. 2NaCl + H2SO4 = Na2SO4 + 2HCl

A nátrium-szulfáttal nem ad változást.

Azaz megvan, hogy melyik kémcső melyik anyagot tartalmazza.

2015. febr. 8. 07:29