A fluxust hogyan számítjuk ki ha 30 fokos elfordulás van? 10. -es fizika

5000 N/C térerösségű homogén elektromos mezőben a térerösségre merőlegesen elhelyezünk egy 30 cm^2 lapot.Mennyi lesz a lap fluxusa az eredeti helyzetből történt 30 fokos elforgatás után? Ha nincs elforgatva, kiszámoltam , 15 Nm^2/C. Ha 90 fokkal forgatjuk, akkor 0 lesz, ugye? De mi van 30 foknál, azt hogyan kell kiszámolni?

2015. febr. 5. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha merőleges, akkor 15, ha 90°-kal forgatjuk, akkor 0. Eddig oké, és ebből láthatod, hogy szögfüggő a fluxus. Ugye fluxus=E*A, ahol az A a felületre MERŐLEGES komponens! Itt egy ábra hozzá, gyorsan összedobtam:

[link]


Itt az alsó kép a lányeges. Láthatod, hogy a felületre merőleges komponense a térerősség vektornak az E*cos(30°). Tehát a fluxus=E*cos(30°)*A=13

2015. febr. 5. 17:13
 2/5 A kérdező kommentje:
Mi van akkor, ha a szöget bezáró felület a térerösséggel 30 fok? sinus?
2015. febr. 5. 17:22
 3/5 anonim ***** válasza:
A felületre merőleges akkor komponense a térerősségnek, ilyen elrendezés esetén mindig koszinusz. De a feladatban is 30° van, és én is úgy oldottam meg neked, nem értem a kérdésed.
2015. febr. 5. 18:26
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez konkrétan egy másik kérdés,ugyan ahhoz a feladathoz, és én sem értem a különbséget.
2015. febr. 5. 20:41
 5/5 A kérdező kommentje:
Megvan a magyarázat: ha a térerösséggel 30 fok, akkor cosinus 60!
2015. febr. 6. 19:36