2015. febr. 4. 16:54
2/3 anonim válasza:
Az anya medve 288 kg-os.
Ha a bocs 2/3 súlyú, akkor ennek fele, azaz az anya medve súlyának 1/3-a hiányzik a 3/3-os, teljes súlyhoz.
192/2=96. 192+96=288.
(Az ilyen kérdést célszerűbb a "Közoktatás, tanfolyamok" kategóriában a "Házi feladat kérdések"-be írni.)
3/3 anonim válasza:
Szorzol 3-mal, és osztasz 2-vel...:)