Csizmas Marko kérdése:

Szerkessz (esetleg rajzolj) deltoidot, ha két oldalának hossza 3cm és 4,5cm, a közbezárt szög 90°! + Kerület, Terület Valaki segít? 8 oszt Matematika 150/2

matek , 8.oszt , mértan , deltoid

2015. jan. 31. 15:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Felteszem, hogy a közbezárt szög a két különböző oldalhosszúságú oldalra vonatkozik.


Szerkesztés menete:


-felmérjük a 3 cm-es szakaszt

-merőlegest állítunk a végpontjára, és ezen a merőlegesen felmérünk 4,5 cm-t

-az így kapott két "szabad" végpontot összekötjük, ez lesz a deltoid szimmetriaátlója

-az így kapott szakaszra tükrözzük a háromszöget; 2 csúcsa helyben marad, a harmadik csúcsot tükrözzük.

-összekötjük a csúcsokat, kész a deltoid


Terület: ez a deltoid 2 derékszögű háromszögből kirakható, így ezek összterülete kiadja a deltoid területét.


A derékszögű háromszög terlete befogók szorzata/2=3*4,5/2=6,75cm^2, de mivel kettő van belőlük, ezért az összterületük 6,75+6,75=13,5cm^2.


Kerülete: 3+3+4,5+4,5=15cm,

2015. jan. 31. 15:40
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !
2015. jan. 31. 15:51