matek , 8.oszt , mértan , deltoid2015. jan. 31. 15:23
1/2 anonim válasza:
Felteszem, hogy a közbezárt szög a két különböző oldalhosszúságú oldalra vonatkozik.
Szerkesztés menete:
-felmérjük a 3 cm-es szakaszt
-merőlegest állítunk a végpontjára, és ezen a merőlegesen felmérünk 4,5 cm-t
-az így kapott két "szabad" végpontot összekötjük, ez lesz a deltoid szimmetriaátlója
-az így kapott szakaszra tükrözzük a háromszöget; 2 csúcsa helyben marad, a harmadik csúcsot tükrözzük.
-összekötjük a csúcsokat, kész a deltoid
Terület: ez a deltoid 2 derékszögű háromszögből kirakható, így ezek összterülete kiadja a deltoid területét.
A derékszögű háromszög terlete befogók szorzata/2=3*4,5/2=6,75cm^2, de mivel kettő van belőlük, ezért az összterületük 6,75+6,75=13,5cm^2.
Kerülete: 3+3+4,5+4,5=15cm,
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !
2015. jan. 31. 15:51