Egy 8 tomeg %-os oldat 200 g-jabol 40 g viz elparolog. Hany tomeg %-os lesz a visszamarado oldat?

Köszönöm szépen!:)
2015. jan. 25. 15:29
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ha 200 grammos az oldat, akkor ennek a 8%-a 200*8/100=16 gramm, az oldószer tömege így 200-16=184 gramm. Ha elpárologtatunk belőle 40 grammot, akkor 184-40=144 gramm oldószer marad, az oldott anyag tömege nem változik a párologtatás során, így az 16 gramm marad.


Ezzel egy 144+16=160 gramm tömegű oldatot kapunk, amelyben 16 gramm oldott anyag található. Ennek a töménysége (16/160)*100=10%.

2015. jan. 25. 15:36