http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

nekem is ugyan ez a kerdesem de valaki elmagyarazna pontosan? mi az a ' /360' ? koszonom.



2015. jan. 25. 14:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne keverjük bele a szögeket, úgy csak nehezebbé válik a feladat. Meg lehet másképpen is közelíteni a feladatot:


Ugye a kör területe az 'r' sugárral: T=r^2*pi

Ugyanez a 'd' átmérővel: T=(d^2*pi)/4

Ezt a területet ugye 1 óra alatt "söpri végig", mivel neked negyed óra kell az a) feladatban, ezért ezt a területed elosztod 4-gyel és kész.

b) feladatban a kör területét megszorzod 5/12-del (mivel 5 perc az 1 óra 1/12 része, ezért az 5*5=25 perc 5/12 része) és kész.

c) feladatban két és fél óra kell, tehát a kör területét megszorzod 2.5-tel és kész.

2015. jan. 25. 14:26
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szepen koszonom:)
2015. jan. 25. 15:01