Eme2 kérdése:

Kémia feladatotokat hogyan oldjam meg? Sürgős!


Add meg a keletkezett oldat összetételét, ha 100-100 cm3 azonosan 0,100 mol/dm3 koncentrációjú Naoh- és HNO3-oldatot öntöttünk össze!( az oldatok sűrűségét tekintsd 1,00 g/cm3-nek!)

Előre is köszönöm!:)



2015. jan. 21. 21:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Az első mindig a reakcióegyenlet


NaOH + HNO3 = NaNO3 + H2O



A térfogat V= 100+100= 200 cm3


1 mól NaOH + 1 mól HNO3 ----> ból keletkezik 1 mól NaNO3


n=V*c = 0,1 dm3*0,1 mol/dm3 = 0,01 mol


0,01 mól NaOH + 0,01 mól HNO3 ----> ból keletkezik 0,01 mól NaNO3



c= n/V = 0,01 mol / 0,2 dm3 = 0,05 mol/dm3

2015. jan. 21. 21:46