2015. jan. 19. 21:54
1/4 anonim válasza:
p*V=m*R*T, m-et számolhatod
M=N*m, ahol N az avogadro szám, M-et számolhatod
2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :)
2015. jan. 19. 22:24
3/4 FDra válasza:
Az első válaszolónak nem egészen van igaza, mert a gáztörvény p*V=n*R*T alakú, ahol n=m/M...
Ráadásul, mivel mindkét gáz standard állapotban van, ezért nincs is szükség rá, mert ismerjük a moláris térfogatot: Vm=24,5 dm^3/mol
Az anyagmennyiségek kiszámolása: n=V/Vm
V1= 1,20 dm^3 --> ebből n1= 0,05 mol
V2= 2,30 dm^3 --> ebből n2= 0,094 mol
A tömegek kiszámolása: m=ró*V
ró1= 1,23 g/dm^3 --> ebből m1= 1,476 g
ró2= 2,26 g/dm^3 --> ebből m2= 5,198 g
A moláris tömegek kiszámolása: M=m/n
M1= 29,52 g/mol
M2= 55,3 g/mol
Így kerek a megoldás. Remélem, értetted. :)
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezt is. :)
2015. jún. 19. 15:10