A vízmedencét az egyik csap 30perc alatt, a másik 1 óra 30perc alatt tölti meg. Mennyi idő alatt telik meg a medence, ha mind a két csapot egyszerre nyitjuk meg?

Valaki segitsen, aki eltudná nekem magyarázni. A negativ kommentelők kimeljenek. Nem házi feladato kellene meg csinalni helyettem. Nagyon sokat segítene ha valaki ra vezetne hogy kell megoldani. Koszonom

2015. jan. 18. 11:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is egy egyenletet kell felírnod, ahol a jobb oldalt lesz a tele medence, bal oldalt pedig a csapok. Perc alapot vegyél figyelembe. Azt kell tudnod helyesen felírni, hogy milyen arányban oszlik meg a két csap. A számolás, akkor helyes ha 30 perc alatt lesz az idő. Fontos a két csap álltal lefolyt víz összeadódik!


Ha többet segítenék, akkor elmondanám a megoldást.

2015. jan. 18. 11:58
 2/3 anonim ***** válasza:

Hasonlat:

1 m távot az egyik csiga 30 perc alatt, a másik 90 perc alatt teszi meg.

Mennyi idő múlva találkoznak, ha a táv két végéről egyszerre, szembe indulnak?

A sebességek összeadódnak, v = 1/30 + 1/90 m/perc

t=s/v= 1m / (1/30 + 1/90) m/perc

Most próbáld ugyanezt méter helyett medencével...

2015. jan. 18. 12:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Az egyik csapból 30 perc alatt folyik ki egy medencényi víz a másikból 90.

Vonatkoztassunk most el a kérdéstől és barátkozzunk a szituációval!

Tegyük fel hogy egyszerre folyatjuk mindkettőt.

Ilyenkor ugye az van, hogy amikor a második csak végez egy medencével, az első 3-at fel tudott volna tölteni.

Ez azt jelenti, hogy 90 perc elteltével a két csapból egyszerre folyatva megtelik 4 medence.

Ez tehát azt jelenti, hogy 1 medence 90/4 perc alatt telik meg a kettőből egyszerre.

2015. jan. 18. 13:02