Két szám úgy aránylik egymáshoz mint 3:7 ha a nagyobb számból elveszünk 200-at és elosztjuk a kisebb számmal 7:3 jön ki. Melyik az a két szám?2015. jan. 19. 18:51
1/1 anonim válasza:
Legyen a két szám x és y.
És ezeket tudjuk:
x/y = 3/7 (azaz y a nagyobb)
(y-200)/x = 7/3
Az elsőből fejezzük ki x-et:
x = 3y / 7
Ezt helyettesítsük be a másodikba:
(y-200)/(3y/7) = 7/3
(y-200) = (7/3)*(3y/7) = (7/3)*(3/7)*y = y
y - 200 = y
Ismersz ilyen számot?