Kiszámolnátk nekem ezt deladatot levezetéssel?

Két szám úgy aránylik egymáshoz mint 3:7 ha a nagyobb számból elveszünk 200-at és elosztjuk a kisebb számmal 7:3 jön ki. Melyik az a két szám?
2015. jan. 19. 18:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Legyen a két szám x és y.

És ezeket tudjuk:


x/y = 3/7 (azaz y a nagyobb)

(y-200)/x = 7/3


Az elsőből fejezzük ki x-et:

x = 3y / 7


Ezt helyettesítsük be a másodikba:

(y-200)/(3y/7) = 7/3

(y-200) = (7/3)*(3y/7) = (7/3)*(3/7)*y = y

y - 200 = y


Ismersz ilyen számot?

2015. jan. 20. 10:46