két szám összege 100 különbsége 34. Mi ez a két szám??lehetséges válaszok: 23,76 54,88 33,67

2015. jan. 18. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:

a+b=100

a-b=34

2a=134

2015. jan. 18. 17:02
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez a feladat az öcsém harmadik osztályos versenyfeladatában van..
2015. jan. 18. 17:14
 3/6 A kérdező kommentje:
Melyik a helyes válasz??👍
2015. jan. 18. 17:14
 4/6 anonim ***** válasza:

a-(100-a)=34 =>> a=33

100-a=b =>> b=67


Tehát 33 és 67

2015. jan. 18. 17:25
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
Azért ennyire hülyének lenni már valami!
2015. jan. 18. 17:29
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!! És az utolsónak üzenem hogy te se lehetsz túl okos ha ilyen kommentet írsz..
2015. jan. 18. 21:24