?????2015. jan. 18. 14:30
2/3 A kérdező kommentje:
De hogy jön ki? Mert nekem úgy logikus, hogy először lesz 120%,, utána 95%. De így nem jön ki a 4000Ft.
2015. jan. 18. 14:37
3/3 anonim válasza:
Legyen a nadrág ára x, ezt az árat emelték meg 20%-kal: x+(x*20/100)=x+0,2x=1,2x.
Ezt az árat később 25%-kal csökkentették:
1,2x-(1,2x*25/100)=1,2x-0,3x=0,9x.
Ez az ár pontosan 3600-zal egyenlő:
0,9x=3600 /osztunk 0,9-del
x=4000
Mivel x a nadrág eredeti árát jelölte, ezért a nadrág eredetileg 4000 forintba került, és most 400 forinttal olcsóbb.