90 g vízben 30 g anyagot oldottunk. Hány tömegszázalékos a kapott oldat?????
Hány tömegszázalékos az az oldat amelynek 100 gramjában 8 g oldott anyag van ?
2015. jan. 14. 14:12
1/7 anonim válasza:
Én úgy csinálnám meg, hogy előveszem a tankönyvemet meg az órai jegyzetemet és megnézem ott hogy van leírva.
2/7 A kérdező kommentje:
Elővettem mind a kettőt a könyvet is meg a füzetet. Összehasonlitást szeretnék m hogy jól írtam-e le. Ha nem tudsz segiteni. Ne írj semmit. Kösz.
2015. jan. 14. 14:38
3/7 anonim válasza:
Írd be ide, amit leírtál, és megmondjuk, hogy jó-e, és ha nem, akkor mit rontottál el.
Mit szólsz?
4/7 A kérdező kommentje:
Írom.
Az 1. ilyen: 20 g sót feloldunk 180 g vízben.
Hány t %-os az oldat?
t% = 20 g/ 200 szor 100 = 10 %
De az a baj,hogy a 2. nál nem adtam össze. Akkor most melyik a jó? :S
2015. jan. 14. 15:13
5/7 anonim válasza:
A másodiknál nem is kell, ott már a kész oldatra írják, hogy 100 grammban van 8 gramm anyag, nem azt, hogy 100g oldószerben 8g anyagot oldunk. Szóval a második nemes egyszerűséggel 8%-os
6/7 A kérdező kommentje:
90 g vízben 30 g anyagot oldottunk ? t % a kapott oldat??
t % = 30/120 * 100 = 25 t % ez jó?
vagy ez:
?t% -os az az oldat amely 42 g oldószert és 8 g oldott anyagot tartalmaz 8 g / 50 * 100 = 16 t % ez jó??
2015. jan. 14. 15:20
7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! :)
2015. jan. 14. 15:20