90 g vízben 30 g anyagot oldottunk. Hány tömegszázalékos a kapott oldat?????


Hány tömegszázalékos az az oldat amelynek 100 gramjában 8 g oldott anyag van ?



2015. jan. 14. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálnám meg, hogy előveszem a tankönyvemet meg az órai jegyzetemet és megnézem ott hogy van leírva.
2015. jan. 14. 14:30
 2/7 A kérdező kommentje:
Elővettem mind a kettőt a könyvet is meg a füzetet. Összehasonlitást szeretnék m hogy jól írtam-e le. Ha nem tudsz segiteni. Ne írj semmit. Kösz.
2015. jan. 14. 14:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Írd be ide, amit leírtál, és megmondjuk, hogy jó-e, és ha nem, akkor mit rontottál el.


Mit szólsz?

2015. jan. 14. 14:57
 4/7 A kérdező kommentje:

Írom.

Az 1. ilyen: 20 g sót feloldunk 180 g vízben.

Hány t %-os az oldat?

t% = 20 g/ 200 szor 100 = 10 %


De az a baj,hogy a 2. nál nem adtam össze. Akkor most melyik a jó? :S

2015. jan. 14. 15:13
 5/7 anonim ***** válasza:
A másodiknál nem is kell, ott már a kész oldatra írják, hogy 100 grammban van 8 gramm anyag, nem azt, hogy 100g oldószerben 8g anyagot oldunk. Szóval a második nemes egyszerűséggel 8%-os
2015. jan. 14. 15:17
 6/7 A kérdező kommentje:

90 g vízben 30 g anyagot oldottunk ? t % a kapott oldat??

t % = 30/120 * 100 = 25 t % ez jó?


vagy ez:

?t% -os az az oldat amely 42 g oldószert és 8 g oldott anyagot tartalmaz 8 g / 50 * 100 = 16 t % ez jó??

2015. jan. 14. 15:20
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! :)
2015. jan. 14. 15:20