Logaritmus, kamatszámítás-hogy kell megoldani?


A példa: év elején betettünk a bankszámlára 2500 Ft-ot évi 2%-os kamatra. Hány év múlva lesz 3000 Ft-unk?

Addig eljutottam, hogy:

3000 = 2500 x 1,02^n (n=évek száma)

Hogyan hozom le az n-t a hatványról? Azt tudom, hogy logaritmussal, de nem tudom a folyamatot. Ha ilyen banki számításnál az évek számát akarom megtudni, hogyan számítom ki? Köszi előre is, életet ment!



2015. jan. 12. 19:18
 1/2 anonim ***** válasza:

3000 = 2500 * 1,02^n ; /2500

3000/2500 = 1,02^n ; lg

lg(3000/2500) = lg(1,02) * n ; /lg(1,02)

lg(3000/2500) / lg(1,02) = n

2015. jan. 12. 19:39
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. jan. 12. 22:58