A kamatláb nem ismert, csak az induló összeg (1,8) , az évek száma (4) és a 4 év utáni pénzösszeg (2,3).
itt az egyenlet, amit a képletbe helyettesítettem be, bár lehet, hogy másik képlet kellene?
Hogyan számoljam ki a kamatlábat (P) ?
2014. nov. 21. 21:58
2/4 anonim válasza:
Eddig nem rossz.
Szépen bontsd le a függvényeket a P körül.
Ez alatt azt értem, hogy ha meg van szorozva 1,8-del, akkor oszd el az egyenletet 1,8-del.
Ha a negyedik hatványra van emelve, akkor vonj mindkét oldalból negyedik gyököt.
Ha hozzá van adva 1, akkor…
3/4 anonim válasza:
1.8*x^4=2.3
x^4=2.3/1.8
x=(2.3/1.8)^(1/4)=1.063197221
x->6,319722094%
4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. nov. 21. 22:22