Kamatszámításban segítene valaki?


A kamatláb nem ismert, csak az induló összeg (1,8) , az évek száma (4) és a 4 év utáni pénzösszeg (2,3).


itt az egyenlet, amit a képletbe helyettesítettem be, bár lehet, hogy másik képlet kellene?


[link]


Hogyan számoljam ki a kamatlábat (P) ?



2014. nov. 21. 21:58
 1/4 A kérdező kommentje:

ebből a képletből próbáltam kiindulni:


[link]

2014. nov. 21. 22:04
 2/4 anonim ***** válasza:

Eddig nem rossz.


Szépen bontsd le a függvényeket a P körül.


Ez alatt azt értem, hogy ha meg van szorozva 1,8-del, akkor oszd el az egyenletet 1,8-del.

Ha a negyedik hatványra van emelve, akkor vonj mindkét oldalból negyedik gyököt.

Ha hozzá van adva 1, akkor…

2014. nov. 21. 22:12
 3/4 anonim ***** válasza:

1.8*x^4=2.3

x^4=2.3/1.8

x=(2.3/1.8)^(1/4)=1.063197221

x->6,319722094%

2014. nov. 21. 22:21
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. nov. 21. 22:22