Ezt Mégis hogy lehet kiszámolni? (11-es anyag)

Egy háromszög területe 40 cm2. Két szomszédos oldala 10cm és 15cm. Mekkorák a háromszög szögei és oldalai? (sinus-tétel-el) pls gyorsan mert holnap írok belőle!

2015. jan. 11. 16:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
46%
A 8. válaszolónak igaza van, kettéválik a feladat, mindkét esetet (hegyes-vagy tompaszögű) végig kell számolni.
2015. jan. 11. 18:46
 12/13 anonim ***** válasza:
31%

Nézzük így:

[link]


h=a*sin(gamma)

b két szakasza pedig: b₁ = a*cos(gamma) ; b₂ = b - b₁

Egy variáció:

tg(alfa)= h/b₂ ; => alfa => béta=180-gamma-alfa

c*sin(alfa)=h ; => c

2015. jan. 11. 18:52
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. jan. 11. 19:07
1 2