Egy háromszög területe 40 cm2. Két szomszédos oldala 10cm és 15cm. Mekkorák a háromszög szögei és oldalai? (sinus-tétel-el) pls gyorsan mert holnap írok belőle!2015. jan. 11. 16:05
11/13 anonim válasza:
A 8. válaszolónak igaza van, kettéválik a feladat, mindkét esetet (hegyes-vagy tompaszögű) végig kell számolni.
12/13 anonim válasza:
Nézzük így:
h=a*sin(gamma)
b két szakasza pedig: b₁ = a*cos(gamma) ; b₂ = b - b₁
Egy variáció:
tg(alfa)= h/b₂ ; => alfa => béta=180-gamma-alfa
c*sin(alfa)=h ; => c
13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. jan. 11. 19:07