A logaritmus függvénynél ha 1/2 -el szorozzuk az hogy néz ki?

2015. jan. 9. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:
"Ellapul". De ugyanúgy kell ábrázolni, mint akármelyik függvényt; beírsz x helyére egy számot (lehetőleg úgy, hogy racionális értéket kapj), és a már látott módon összekötöd őket.
2015. jan. 9. 19:19
 2/4 anonim ***** válasza:
Illetve 1/2*ln(x) = ln(x^(1/2)) = ln(gyök(x)).
2015. jan. 9. 19:38
 3/4 A kérdező kommentje:
hát ezt így nagyon nem értem
2015. jan. 9. 19:39
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem az nem világos, hogy a függvénygrafikon változására, vagy arra vagy kíváncsi, hogy a 1/2*ln(x) képlet hogyan alakítható át.


Ha az előbbi:

[link]


Ha az utóbbi:

[link]

2015. jan. 9. 19:45