Logaritmus! Aki érti, tud nekem segíteni?


[link]


Ezt a feladatot kellene megcsinálnom, de nem megy. Can itt olyan, aki érti a módszert?


köszönöm előre is a segítséget!


2015. jan. 3. 19:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Az elsőnél észre kell venned, hogy a logaritmusok különbsége egy tört logaritmusa. Nem tudok képleteket írni, de azért megpróbálom valahogy leírni.

lg(x+15)négyzet - lg(3x+5) felírható tört logaritmusaként


vagyis az (x+15)a négyzeten törve 3x+5 -tel logaritmusa


ez egyenlő lg20-szal


ha két kifejezés logaritmusa egyenlő, akkor a két kifejezés is egyenlő, vagyis

(x+15)a négyzeten törve (3x+5) egyenlő 20

innen már meg tudod oldani, másodfokú egyenlet lesz.

2015. jan. 3. 19:29
 2/2 anonim ***** válasza:

5^(2*gyök(x))=5^(1+3*gyök(x))

2*gyök(x)=1+3*gyök(x)

-1=gyök(x)

A feladatnak a valós számok halmazán nincs megoldása.

2015. jan. 3. 19:57