Ezt a feladatot kellene megcsinálnom, de nem megy. Can itt olyan, aki érti a módszert?
köszönöm előre is a segítséget!
2015. jan. 3. 19:04
1/2 anonim válasza:
Az elsőnél észre kell venned, hogy a logaritmusok különbsége egy tört logaritmusa. Nem tudok képleteket írni, de azért megpróbálom valahogy leírni.
lg(x+15)négyzet - lg(3x+5) felírható tört logaritmusaként
vagyis az (x+15)a négyzeten törve 3x+5 -tel logaritmusa
ez egyenlő lg20-szal
ha két kifejezés logaritmusa egyenlő, akkor a két kifejezés is egyenlő, vagyis
(x+15)a négyzeten törve (3x+5) egyenlő 20
innen már meg tudod oldani, másodfokú egyenlet lesz.
2/2 anonim válasza:
5^(2*gyök(x))=5^(1+3*gyök(x))
2*gyök(x)=1+3*gyök(x)
-1=gyök(x)
A feladatnak a valós számok halmazán nincs megoldása.