Hány olyan pozitív egészekből álló számhármas létezik, amelyek összege 30, és közülük bármely kettő összege nagyobb a harmadik számnál?
Köszönöm! :)
2015. jan. 9. 16:27
1/1 anonim válasza:
A három szám a,b,c
a+b+c=30
a,b,c>0
Feltehetjük, hogy
a<=b<=c
A feltétel ekkor annyit jelent, hogy a+b>c, a másik két feltétel automatikusan teljesül.
a+b>c
30=a+b+c>2c
15>c
Másrészt
30=a+b+c<=c+c+c=3c
10<=c
c csak 10 és 14 közötti lehet.
Ennyi esetet kell végigpróbálni.
I. ha c=14
b=14, a=2
b=13, a=3
b=12, a=4
ez megy b=8, a=8-ig
Utána jöhet a c=13 stb.
Innen próbáld befejezni, és megszámolni, hogy hány eset van.