Mi a válasz a következő kérdésekre? (Kémia)


26. 2 mol ammónia hány g salétromsavval egyesül?


29. 24g szén elégetésekor hány g oxigén fogy el?


30. 12kg szén hány kg szén-dioxidot redukál szén-monoxiddá?


27. 100g 10m/m%-os nátrium-hirdoxid oldatot hány mól salétromsav közömbösít?


24. 40g nátrium-hidroxid hány mól sósavat közömbösít?



Esetleg ha valaki tudja a választ, egyenlettel "kell" megoldanom, ha kérhetném úgy írjátok le.


2015. jan. 7. 21:11
 1/2 anonim ***** válasza:

26. NH3+HNO3=NH4NO3 +0,5 H2

29. C+O2=CO2

30.C+CO2=2CO

27.NaOH+HNO3=NaNO3+H2O

24.NaOH+HCl=NaCl+H2O

2015. jan. 7. 22:46
 2/2 anonim ***** válasza:
bocs, az elsőnél nem keletkezik hidrogén, buta vagyok és fáradt
2015. jan. 7. 22:47