26. 2 mol ammónia hány g salétromsavval egyesül?
29. 24g szén elégetésekor hány g oxigén fogy el?
30. 12kg szén hány kg szén-dioxidot redukál szén-monoxiddá?
27. 100g 10m/m%-os nátrium-hirdoxid oldatot hány mól salétromsav közömbösít?
24. 40g nátrium-hidroxid hány mól sósavat közömbösít?
Esetleg ha valaki tudja a választ, egyenlettel "kell" megoldanom, ha kérhetném úgy írjátok le.
2015. jan. 7. 21:11
1/2 anonim válasza:
26. NH3+HNO3=NH4NO3 +0,5 H2
29. C+O2=CO2
30.C+CO2=2CO
27.NaOH+HNO3=NaNO3+H2O
24.NaOH+HCl=NaCl+H2O
2/2 anonim válasza:
bocs, az elsőnél nem keletkezik hidrogén, buta vagyok és fáradt