1 mol oxigénnel hány mól alumínium egyesül?
1 mol szénsav hány mol nátrium-hidroxidot közömbösít?
1 mol nátrium-hidroxid hány mol szénsavat közömbösít?
1 mol szénsav hány mol kalcium-hidroxidot közömbösít?
Esetleg ha valaki tudja a választ, egyenlettel "kell" megoldanom, ha kérhetném úgy írjátok le.
2015. jan. 7. 17:31
1/1 sayd48 válasza:
Szia!
Első kérdés:
A sztöchiometria a következő:
2Al + 1,5 O2 = Al2O3
Ebből egyenes arányossággal kiszámolható, hogy 1 mol oxigénnel (1/1,5)*2= 1,33 mol alumínium reagál.
A második kérdés:
H2CO3 + 2NaOH = Na2CO3 + 2H2O
Tehát a válasz = 2
A harmadik Kérdés:
Ha az előző egyenletet megnézed egyenes arányossággal kijön, hogy a válasz 0,5
Negyedik kérdés:
H2CO3 + Ca(OH)2 = CaCO3 + 2H2O
Az egyenletből látszik, hogy a válasz 1.