Mik a válaszok a következő kérdésekre? (Kémia)


1 mol oxigénnel hány mól alumínium egyesül?

1 mol szénsav hány mol nátrium-hidroxidot közömbösít?

1 mol nátrium-hidroxid hány mol szénsavat közömbösít?

1 mol szénsav hány mol kalcium-hidroxidot közömbösít?


Esetleg ha valaki tudja a választ, egyenlettel "kell" megoldanom, ha kérhetném úgy írjátok le.


2015. jan. 7. 17:31
 1/1 sayd48 válasza:

Szia!

Első kérdés:

A sztöchiometria a következő:

2Al + 1,5 O2 = Al2O3


Ebből egyenes arányossággal kiszámolható, hogy 1 mol oxigénnel (1/1,5)*2= 1,33 mol alumínium reagál.


A második kérdés:

H2CO3 + 2NaOH = Na2CO3 + 2H2O

Tehát a válasz = 2


A harmadik Kérdés:

Ha az előző egyenletet megnézed egyenes arányossággal kijön, hogy a válasz 0,5


Negyedik kérdés:

H2CO3 + Ca(OH)2 = CaCO3 + 2H2O

Az egyenletből látszik, hogy a válasz 1.

2015. jan. 7. 19:32