Sos! Holnap matek tz-t írok és nem értem az egyenlet rendszereker. Valaki megoldana!? 2x+y=8 { 3x+4y=7


#egyenletrendszer #Sos! Matek
2015. jan. 7. 19:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Ki kell ejteni valamelyik ismeretlent...

Ehhez az kell, hogy mind2 egyenletben szerepeljen 4y...

Ehhez az elsőt beszorzod 4-gyel: 4*(2x+y=8) = 8x+4y=32

8x+4y=32

3x+4y=7

A felsőből kivonod az alsót, marad:

5x=25, --> x=5

2015. jan. 7. 20:17
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szèpen köszönöm!!! :)
2015. jan. 7. 20:38
 3/9 anonim ***** válasza:

1: kivonásos módszer:

Hozd azonos szorzóra az egyik változót mind(két) egyenletben. Majd vond ki.


2: kifejtős módszer:

Egyik egyenletből fejezd ki az egyik ismeretlent, majd azt helyettesítsed be a másikba


Miután az egyik megvan, a másikat be tudod helyettesíteni.


Legvégén meg ellenőrizd az eredeti egyenletekkel, hogy jó-e a megoldás.


........


2x + y = 8 --> y = 8 - 2x

behelyettesítés után:

3x + 4 * (8 - 2x) = 7

-5x + 32 = 7 // +5x -7

25 = 5x

x = 5


visszahelyettesítés után

2 * 5 + y = 8 --> y = -2


Ellenőrzés:

2 * 5 + -2 = 8 - OK

3 * 5 + 4 * -2 = 7 -> 15-8=7 OK

2015. jan. 7. 21:30
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Tessék, itt van mátrixba beírva, Gauss-eliminációval. XD


2 1 | 8

3 4 | 7


1 0.5 | 4

3 4 | 7


1 0.5 | 4

0 2.5 | -5


1 0.5 | 4

0 1 | -2


1 0 | 5

0 1 | -2


Tehát

1x + 0y = 5 -> x= 5

0x + 1y = -2 -> y=-2

2015. jan. 8. 00:57
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Szabályok nélkül a mátrixos levezetés egy gyaníthatóan még csak nem is felsőfokú képzésben résztvevőnek igazán feleslegesnek tartom.
2015. jan. 8. 10:48
 6/9 anonim ***** válasza:
Talán mert az is? Azt hittem az irónia kellően érződik, de ezekszerint nem.
2015. jan. 8. 14:17
 7/9 anonim ***** válasza:
És szerinted undok viselkedéssel előbbre jutsz valahova?
2015. jan. 8. 14:37
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom, mindenkinek a megoldast. Ma megirtam a temazarot szerintem 5-os lesz.
2015. jan. 8. 18:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Na ez jó hír! Gratulálunk!
2015. jan. 8. 18:38