Mi a g függvény hozzárendelési utasítása, és miért?

[link]
2015. jan. 7. 19:19
 1/1 anonim ***** válasza:

A g függvény másodfokúnak néz ki.

Ebben nem lehetünk teljesen biztosak, annyi biztos, hogy ez egy páros függvény, ezért valami x^n alakú, ahol n páros.


De én azért feltenném, hogy ez másodfokú.


Mivel g(0) = 0, ezért

g(x) = a*x^2 alakú lehet csak.


Keressünk egy másik rácspontot, amin átmegy a függvény, és az alapján számoljuk ki a-t.


g(4) = 1


a*4^2 = 1


a=1/16


Vagyis

g(x) = 1/16 * x^2


Ellenőrizzük

mondjuk x=6-ra


g(x)= 1/16*6^2 = 36/16 = 2,25


A rajzra néz ez stimmel.

2015. jan. 7. 21:15