Két kockával dobva mennyi a dobott számok maximumának eloszlása, várható értéke és szórása? Rajzoljuk
fel az eloszlásfüggvényeket!
2015. jan. 4. 21:51
1/4 anonim válasza:
Rajzolni kell egy 6x6-as táblázatot. Az oszlopok fölé odaírod, hogy 1-2-3-4-5-6, a sorok elé ugyanígy.
A sor jelöli az egyik kockát az oszlop a másikat.
Utána beleírod a max(x,y)-t minden mezőbe.
Aztán megszámolod, hogy melyik szám hányszor van.
P(1)=1/36
P(2)=3/36
P(3)=5/36
P(4)=7/36
P(5)=9/36
P(6)=11/36
Egy egy diszkrét eloszlás, a fenti valószínűségekkel.
Innen már meg tudod csinálni?
2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Igen megtudom, de légyszíves leírnád, hogy mennyi lesz a szórás végeredménye? Szeretném a végén ellenőrizni :)
2015. jan. 5. 16:16
3/4 anonim válasza:
A várható érték: 4,47
Nekem a szórásnégyzet 1,97
szórás 1,4
4/4 A kérdező kommentje:
köszi :) ment a a zöld kéz.
2015. jan. 6. 08:35