Valaki aki ért a a valószínűségszámításhoz segítene?


Két kockával dobva mennyi a dobott számok maximumának eloszlása, várható értéke és szórása? Rajzoljuk

fel az eloszlásfüggvényeket!


2015. jan. 4. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Rajzolni kell egy 6x6-as táblázatot. Az oszlopok fölé odaírod, hogy 1-2-3-4-5-6, a sorok elé ugyanígy.

A sor jelöli az egyik kockát az oszlop a másikat.


Utána beleírod a max(x,y)-t minden mezőbe.


Aztán megszámolod, hogy melyik szám hányszor van.


P(1)=1/36

P(2)=3/36

P(3)=5/36

P(4)=7/36

P(5)=9/36

P(6)=11/36


Egy egy diszkrét eloszlás, a fenti valószínűségekkel.


Innen már meg tudod csinálni?

2015. jan. 5. 10:52
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Igen megtudom, de légyszíves leírnád, hogy mennyi lesz a szórás végeredménye? Szeretném a végén ellenőrizni :)
2015. jan. 5. 16:16
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A várható érték: 4,47


Nekem a szórásnégyzet 1,97

szórás 1,4

2015. jan. 5. 16:30
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi :) ment a a zöld kéz.
2015. jan. 6. 08:35