Egy tengeralattjáró 30 dm2(négyzetdeciméteres) ablakára mekkora nyomoerő hat kivülről, ill. belülről 40 m mélyen? Mekkora a nyomáskülömbség az ablak két oldalán?
A kabinban normal légköri nyomás van, azaz 101kPa.
A tengervíz sűrűsége 1,02g/köbcm
2015. jan. 3. 11:08
1/3 anonim válasza:
40m-en a nyomás ró*g*h=1020*10*40=408kPa (a sűrűséget átváltottam kg/m^3-re)
Az ablak területe is SI-ben kell, tehát az 0.3m^2
nyomás=erő/nyomott felület -> erő=nyomás*nyomott felület
A nyomott felület mindegyik esetben ugyanakkora(ablak), a nyomás bent illetve kívül más, előbb ki lett számolva. Innen már csak egy szorzás és megkapod a végeredményeket.
2/3 A kérdező kommentje:
köszönööm!
2015. jan. 3. 11:59
3/3 anonim válasza:
Üdv te véletlenül nem a Jedlik Ányos versenyen indultál? Bocs hogy nem a kérdésre válaszolok.