Tanárnő a szünetre adott házit fizikából ,de én előtte 2 hetet hiányoztam és nem értem a számolást ,ha valaki tudna segíteni nagyon hálás volnék.

A haladó feladatok közül kellene a 18.-as feladat.

[link]



2014. dec. 31. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:

a) Látható a derékszögű háromszög, valamint az, hogy a körpálya sugara a derékszögű háromszög köréírható körének sugara. Ennek középpontja az átfogó felénél van, tehát a sugár az átfogó fele(L/2).

c) Körpályán való mozgás esetén állandó sebesség esetén is van gyorsulás, mivel a sebességvektor időben változik(ez a gyorsulás definíciója). Vagyis, a gyorsulás itt a centripetális gyorsulás: acp=(v^2)/r

d) A kérdés a centrifugális erő, ami F=acp*m

2014. dec. 31. 16:06
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. dec. 31. 16:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem teljesen értem ezt a feladatot.


Egy háromszög köré mindig írható kör. Vagyis 3 pont meghatároz egy kört.


Itt annyit látunk a rajzon, hogy az L szakasz két végpontja a körön van.

De nincs megadva harmadik pont.


Egy biztos, ez nem egy L/2 sugarú kör, mert akkor annak az L éppen átmérője lenne, de látszik, hogy nem az.

Másrészt a derékszögű háromszög harmadik csúcsa rajta lenne egy L/2 sugarú körön, de vak is látja, hogy nincs rajta.



Nekem nagyon hiányzik H és L közbezárt szöge.

2014. dec. 31. 18:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja hülye vagyok H és L-ből persze meg is van a közbezárt szög.


H=400, L=800, akkor 60fokot zárnak be.


A háromszög harmadik oldala 400*gyök(3)


Legyen a kör középpontja O.

Az L szakasz két végpontja A és B.

A harmadik pont mondjuk T.


Ha felrajzolod e teljes kört, akkor


OTB is derékszögű háromszög, ahol

OB=R.

OT = OA-H = R-400

TB = 400*gyök(3)


Pithagorasz-tételt felírva:


R^2 = (R-400)^2 + [400*gyök(3)]^2


R^2 = R^2-800R+160000 + 480000

800R = 640000


R = 800 m


A kör sugarának a kiszámolása persze geometria és nem fizika.


A többi feladatpontot azt hiszem jól mondta az 1-es.


Egy 800 m sugarú körön v = 200m/s sebességgel körmozgást végző test adatait kell kiszámolni.


2-esnél az a fontos, hogy OAB háromszög egyenlő oldalú, ezért AB ív a teljes kör 1/6. Ezét a teljes körmozgás keringési idejét kell 6-al osztani.

2014. dec. 31. 18:35